Vyhledávání

Hlavní menu
Máte dotazy?
Byli jste spokojeni?
Jsme i na facebooku!
Připojte se i Vy:Sjednejte si povinné ručení tak jako jsme si ho sjednali my na webu www.epojisteni.cz za ušetřené peníze si nakupte něco u nás.

Telefonické objednávky

Whatsapp objednávky

Tazny.cz na Google+

Systémy odjímaní čepů

"bez označení"
2 šrouby ze strany - tažné zařízení s čepem na dva šrouby ze strany. Jedná se o nejběžnější a cenově nejvýhodnější provedení pro osobní vozy. Rozteč otvorů, délka a zalomení kulového čepu se liší v závislosti na typu vozu a provedení tažného zařízení. Podle nové legislativy (od 1.7.2001), která plně přejala evropské normy EU 94/20 a EHK 55 tento spoj již není považován za odnímatelný. Pokud nezakrývá registrační značku vozu, nemusí být kulový čep odejmut.
"BM", "BMC" BRINKMATIC BRINKMATIC CLASSIC
- automatický systém odnímání kulového čepu bez použití nářadí. Novější provedení BRINKMATIC Classic je vylepšená verze standardního systému odnímání BRINKMATIC. Kulový čep je štíhlejší a vzhlednější. V obou případech je kulový čep spojen s tažným zařízením velmi jednoduše prostřednictvím nátlačného uzávěru. Proti krádeži se dá kulový čep BRINKMATIC/BRINKMATIC Classic chránit zámečkem. Tento systém se velmi snadno a přehledně obsluhuje, přičemž uspokojí nejvyšší nároky na bezpečnost při použití tažného zařízení.
"BMA" BRINKMATIC MIRAGE ADVANCE
- nejnovější automatický systém odnímání kulového čepu bez použití nářadí. Ergonomický koncept s vylehčeným čepem a unikátním patentovaným uzávěrem SmartTurn-to je BM MIRAGE! Systém SmartTurn je vyroben ze speciálních materiálů, které jsou odolné a lehké. Velice snadno se používá. Mírným vysunutím a pootočením uzávěru dojde k uvolnění kulového čepu. Zpětná montáž je ještě jednodušší! Postačí položit čep na jeho lůžko a pouhým zatlačením na hlavici čepu dojde k automatickému zasunutí a zajištění čepu. Systém BMA je dodáván se sklopným držákem zásuvky. Proti krádeži je kulový čep BRINKMATIC MIRAGE ADVANCE chráněn integrovaným zámkem.
"BMM" BRINKMATIC MIRAGE
- automatický systém odnímání kulového čepu bez použití nářadí s novým, patentovaným uzávěrem SMART TURN. Konstrukce kulového čepu vychází ze systému BRINKMATIC 2 (Classic). Kulový čep je spojen s tažným zařízením velmi jednoduše prostřednictvím nátlačného uzávěru. Proti krádeži je kulový čep BRINKMATIC MIRAGE chráněn integrovaným zámkem.
"C2" Příruba na 2 šrouby
- Přírubový čep je kovaný a je upevněn dvěma pevnostními šrouby M16. Používá se převážně na užitkové a terénní automobily. Ovšem například ve Francii, nebo Velké Británii jsou preferována tažná zařízení s tímto provedením čepu i na osobní vozy. Tento kulový čep je schválen pro maximální zatížení 3.500 kg, což odpovídá D-hodnotě 29,7 kN, se svislým zatížením 120 kg, přičemž samozřejmě záleží na konkrétním vozidle a konstrukci tažného zařízení, jaké maximální zatížení bude povoleno.
"C4" Příruba na 4 šrouby
- Přírubový čep je kovaný a je upevněn čtyřmi pevnostními šrouby M10. Používá se převážně na užitkové a terénní automobily. Tento kulový čep je schválen pro maximální zatížení 3.500 kg, což odpovídá D-hodnotě 22,7 kN, se svislým zatížením 120 kg, přičemž samozřejmě záleží na konkrétním vozidle a konstrukci tažného zařízení, jaké maximální zatížení bude povoleno. Další variantou je příruba se sníženou koulí, určenou spíše na velké užitkové vozy.

Zde si můžete prohlédnout video s bajonetovým systémem odnímání čepu u výrobků firmy SVC Náchod.

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.