Katalog zboží

Akční nabídka Tažná zařízení
Alfa Romeo Audi BMW Cadillac Citroen Dacia Daewoo / Chevrolet Daihatsu Dodge Fiat Ford Honda Hummer Hyundai Chrysler Isuzu Iveco Jeep Kia Lada Lancia Land Rover LDVLexus Mann Mazda Mercedes Benz Mitsubishi Multicar Nissan Opel Peugeot Porsche Renault Rover Saab Seat SSangyong Subaru Suzuki Škoda Tesla Toyota Volkswagen Volvo
Univerzální tažná zařízeníNáhradní čepy Držáky zásuvek Redukce zásuvek Kódování řídících jednotekNáhradní díly pro přívěsné vozíky Univerzální stupínkyNosiče jízdních kol na tažné zařízení Nosiče lyží na tažné zařízeníElektromateriálLED CONTROL BOXY

Musím čep tažného zařízení demontovat, když netáhnu vozík?

19. 10. 2019

Musím čep tažného zařízení demontovat, když netáhnu vozík?

Sundavat, či nesundavat?

Vyhláška č. 341/2014 Sb.
Vyhláška o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích říká:

 

Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle nesmí zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat čitelnost zadní registrační tabulky nebo zakrývat předepsané osvětlení vozidla.
Jestliže tomu tak není, musí být část se spojovací koulí odmontovatelná bez použití nářadí, případně s nářadím umístěným povinně ve vozidle.

Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.

Jinými slovy - pokud se rozhodnete pro pevné tažné zařízení a čep nebude zakrývat registrační značku vozu, tak čep nemusíte demontovat ani když nebude připojeno přípojné zařízení.
Pokud se rozhodnete pro pevné tažné zařízení a čep bude zakrývat registrační značku, tak čep v případě, že nebude připojeno přípojné zařízení jste povini demontovat a nářadí vozit s sebou jako povinnou výbavu vozu.
Jestliže se rozhodnete pro některý z bajonetových systémů, kde se čep nasazuje bez použití nářadí, tak jste povinni vždy když není připojeno přípojné zařízení čep demontovat.

Zpět

Tento web používá soubory cookies. Dalším používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá soubory cookies. Dalším používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací