Katalog zboží

Akční nabídka Tažná zařízení
Alfa Romeo Audi BMW Cadillac Citroen Dacia Daewoo / Chevrolet Daihatsu Dodge Fiat Ford Honda Hummer Hyundai Chrysler Isuzu Iveco Jeep Kia Lada Lancia Land Rover LDVLexus Mann Mazda Mercedes Benz Mitsubishi Multicar Nissan Opel Peugeot Porsche Renault Rover Saab Seat SSangyong Subaru Suzuki Škoda Tesla Toyota Volkswagen Volvo
Univerzální tažná zařízeníNáhradní čepy Držáky zásuvek Redukce zásuvek Kódování řídících jednotekNáhradní díly pro přívěsné vozíky Univerzální stupínkyNosiče jízdních kol na tažné zařízení Nosiče lyží na tažné zařízeníElektromateriálLED CONTROL BOXY

Jakou elektroinstalaci vybrat když chci tahat karavan?

8. 10. 2019

Jakou elektroinstalaci vybrat když chci tahat karavan?

Elektroinstalace vhodná pro karavan.

 

 

 

 

Všechny moderní karavany mají 13-pinovou zástrčku.
Schéma kompletního zapojení 13-ti pinové zásuvky a zástrčky je k dispozici na našem webu
Většina těchto typových elektroinstalací má z výroby zapojeno všech 13 pinů. Je to vlastně 12 pinů, pin číslo 12 není obsazen.
Ovšem spínané +12V a trvalé +12V. není nataženo v celé délce svazku. K těmto elektroinstalacím existují tzv. „Doplňkové sady”.
Jedná se o speciální svazky, které se napojí na jedné straně na svazek 13-ti pinové elektroinstalace a na druhé přes pojistku přímo na baterii vozu, nebo do pojistkové skříňky. 
Vždy je výhodnější, namontovat tuto doplňkovou sadu hned při montáži tažného zařízení. Minimálně proto, že nebudete platit při dodatečné montáži znovu práci

Trvalé +12V se využívá například pro osvětlení v karavanu. Spínané +12V je využíváno zejména pro dobijení akumulátoru karavanu za jízdy. Napětí na pin č.: 10 se dostane přes spínací relé až po nastartování motoru, kdy napětí v palubní síti dosáhne určitou hodnotu. Po vypnutí klíčku opět palubní napětí klesne a relé rozpojí obvod.
V případě že máte dobijecí soustavu, nebo akumulátor v horším stavu, může se stát že relé nesepne a napětí na pin č.: 10 nepůjde.

Zpět

Tento web používá soubory cookies. Dalším používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá soubory cookies. Dalším používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací