Vyhledávání

Hlavní menu
Máte dotazy?
Byli jste spokojeni?
Jsme i na facebooku!
Připojte se i Vy:
Milan ChudáčekJana KrajíčkováTereza RubášováMichal KotekLukáš ChouLu ChoutkaRuda KubicekTom Miky DundeeMí Mišák PetrásekKaterina TluchorovaJohnnie Walker MatúškaLukáš CoufalJosef NiklLuboš VáchaPavlos HéliosErik BoreckýJarda ŠtecherSjednejte si povinné ručení tak jako jsme si ho sjednali my na webu www.epojisteni.cz za ušetřené peníze si nakupte něco u nás.

Telefonické objednávky

Whatsapp objednávky

Tazny.cz na Google+

Systémy odjímaní čepů

"bez označení"
2 šrouby ze strany - tažné zařízení s čepem na dva šrouby ze strany. Jedná se o nejběžnější a cenově nejvýhodnější provedení pro osobní vozy. Rozteč otvorů, délka a zalomení kulového čepu se liší v závislosti na typu vozu a provedení tažného zařízení. Podle nové legislativy (od 1.7.2001), která plně přejala evropské normy EU 94/20 a EHK 55 tento spoj již není považován za odnímatelný. Pokud nezakrývá registrační značku vozu, nemusí být kulový čep odejmut.
"BM", "BMC" BRINKMATIC BRINKMATIC CLASSIC
- automatický systém odnímání kulového čepu bez použití nářadí. Novější provedení BRINKMATIC Classic je vylepšená verze standardního systému odnímání BRINKMATIC. Kulový čep je štíhlejší a vzhlednější. V obou případech je kulový čep spojen s tažným zařízením velmi jednoduše prostřednictvím nátlačného uzávěru. Proti krádeži se dá kulový čep BRINKMATIC/BRINKMATIC Classic chránit zámečkem. Tento systém se velmi snadno a přehledně obsluhuje, přičemž uspokojí nejvyšší nároky na bezpečnost při použití tažného zařízení.
"BMA" BRINKMATIC MIRAGE ADVANCE
- nejnovější automatický systém odnímání kulového čepu bez použití nářadí. Ergonomický koncept s vylehčeným čepem a unikátním patentovaným uzávěrem SmartTurn-to je BM MIRAGE! Systém SmartTurn je vyroben ze speciálních materiálů, které jsou odolné a lehké. Velice snadno se používá. Mírným vysunutím a pootočením uzávěru dojde k uvolnění kulového čepu. Zpětná montáž je ještě jednodušší! Postačí položit čep na jeho lůžko a pouhým zatlačením na hlavici čepu dojde k automatickému zasunutí a zajištění čepu. Systém BMA je dodáván se sklopným držákem zásuvky. Proti krádeži je kulový čep BRINKMATIC MIRAGE ADVANCE chráněn integrovaným zámkem.
"BMM" BRINKMATIC MIRAGE
- automatický systém odnímání kulového čepu bez použití nářadí s novým, patentovaným uzávěrem SMART TURN. Konstrukce kulového čepu vychází ze systému BRINKMATIC 2 (Classic). Kulový čep je spojen s tažným zařízením velmi jednoduše prostřednictvím nátlačného uzávěru. Proti krádeži je kulový čep BRINKMATIC MIRAGE chráněn integrovaným zámkem.
"C2" Příruba na 2 šrouby
- Přírubový čep je kovaný a je upevněn dvěma pevnostními šrouby M16. Používá se převážně na užitkové a terénní automobily. Ovšem například ve Francii, nebo Velké Británii jsou preferována tažná zařízení s tímto provedením čepu i na osobní vozy. Tento kulový čep je schválen pro maximální zatížení 3.500 kg, což odpovídá D-hodnotě 29,7 kN, se svislým zatížením 120 kg, přičemž samozřejmě záleží na konkrétním vozidle a konstrukci tažného zařízení, jaké maximální zatížení bude povoleno.
"C4" Příruba na 4 šrouby
- Přírubový čep je kovaný a je upevněn čtyřmi pevnostními šrouby M10. Používá se převážně na užitkové a terénní automobily. Tento kulový čep je schválen pro maximální zatížení 3.500 kg, což odpovídá D-hodnotě 22,7 kN, se svislým zatížením 120 kg, přičemž samozřejmě záleží na konkrétním vozidle a konstrukci tažného zařízení, jaké maximální zatížení bude povoleno. Další variantou je příruba se sníženou koulí, určenou spíše na velké užitkové vozy.

Zde si můžete prohlédnout video s bajonetovým systémem odnímání čepu u výrobků firmy SVC Náchod.

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.